Domov / Kuriozity / Slovenská zberateľská 0 EUR bankovka sa predáva aj za 100 EUR

Slovenská zberateľská 0 EUR bankovka sa predáva aj za 100 EUR

Múzeum SNP v Banskej Bystrici na deň výročia ukončenia II. svetovej vojny pustila do predaja 3000 kusov zberateľských bankoviek v hodnote 0 EUR. Mimoriadne veľký hit medzi zberateľmi mnohých prilákal a pricestovali už skoro ráno, aby sa im ušiel nejaký kúsok. Tí, čo zvážili cestu a naozaj vyrazili, mali šťastie. Tí, čo sa dostali do Banskej Bystrice až na obed, alebo poobede v tento avizovaný deň, už mali smolu. Zrejme im nepomohlo ani napísanie žiadosti o nákup bankovky na dobierku, keďže pre ňu bolo vyčlenených len 1000 bankoviek a aj to len podľa poradia. Predpoklad, že osobne šlo do Banskej Bystrice menej ľudí ako tých, čo to vyriešili emailom, je na dnešnú dobu viac ako istý.

Bankovka na bavlnenom kvalitnom papieri aj s ochrannými prvkami zachytávajúca budovu SNP a tank československej výroby nie je skutočnou bankovkou. Cena jednej 0 EUR bankovky bola 2 EURÁ a jej zmysel bolo podporiť cestovný ruch a záujem o Múzeum SNP. To sa aj podarilo, podobne ako sa to darí konceptu týchto bankoviek po celej Európskej únii.

Už dnes rastie na hodnote

Bankovka je už teraz vypredaná a už aj teraz mimoriadne vzácna. Ešte v ten deň sa pred Múzeom pohyboval starší pán, ktorý vám jednu zo svojich troch mohol predať za 20 EUR jednoducho preto, že už je vypredaná. Facebook stránka Zomri sa vysmievala z ľudí, rovnako ako mnoho komentárov na sociálnych sieťach krútilo pomyselne hlavou nad ľuďmi, ktorí si vystáli rad. Výsmech pritom pochádza od ľudí, ktorí sa nevenujú zberateľstvu a nerozumejú princípu hodnôt zberateľstva. Niekto z tých, čo mal šťastie a kúpil si svoju bankovku, sa už aj prejavil. A bude takých viac. Hodnota tejto bankovky môže naozaj stúpnuť aj na trojciferné čísla. Postačí, že sa na svete bude nachádzať zberateľ, ktorý má všetky okrem tejto slovenskej. Ale pokojne slovenský zberateľ, ktorý má o ňu záujem, pretože ju premeškal.

0 EUR bankovka na BAzoš.sk

Na Bazoši sa už predáva za 100 EUR. Ponuka obsahuje veľmi rýchly nepremyslený text. Môže tak ísť o monitorovaciu „pascu“, ale pokojne aj nie. Na Facebooku v inzertných stránkach nachádza mnoho ponúk na predaj. Samozrejme a pochopiteľne, že nikto svoju nepredá za pôvodné 2 EURÁ.

Rozdiel medzi týmito špekulantami a skutočnými zberateľmi je priepastný. Skutočný zberateľ, alebo nadšenec pre podobné unikátne predmety, si ju kúpil na pamiatku, alebo pre deti do budúcna. Primitívny obchodník špekulant ju predáva už od prvého momentu, ako sadol doma za počítač.

  • VEDELI STE? vydaním každej ďalšej 0 EUR bankovky v Európe sa zvyšuje hodnota každej inej vydanej.

About admin

Check Also

Do kúpeľov za inhaláciami po covide-19

Kúpele (Lázně) Luhačovice, a.s. zareagovali pružne na situáciu okolo pandémie a ľuďom po vyliečení z ...