Domov / Cestovanie / Poznáte tieto zaujímavé európske skvosty?

Poznáte tieto zaujímavé európske skvosty?

V posledných rokoch ľudia čoraz viac cestujú za exotikou na opačnú stranu zemegule. Krajiny ako Thajsko, Indonézia či Srí Lanka sú na zozname azda každého cestovateľa. No len málokto dopodrobna precestoval Európu.

Európske skvosty a cestovanie

Navštíviť len európske metropoly nestačí. Vyberte sa aj na miesta, o ktorých ste možno nemali doteraz ani poňatia. Na návštevu nasledujúcich piatich miest sa ani nemusíte príliš pripravovať. Sú výborným nápadom aj na výlet na poslednú chvíľu. A v takom prípade môžete využiť možnosť vybaviť cestovné poistenie online z pohodlia domova počas toho, ako si budete baliť posledné kúsky oblečenia.

Gaztelugatxe v Španielsku

Severné Španielsko nepatrí k najčastejším turistický cieľom a možno aj vďaka tomu tu narazíte na množstvo prekvapivých miest. Polostrov Gaztelugatxe je jedným z nich. Fanúšikov seriálov možno nadchne aj fakt, že sa tam točil aj úspešná seriálová dráma Hra o tróny. A kto by nechcel vidieť miesto, kde boli jeho obľúbené postavy?

Bonifacio na Korzike

Francúzsky ostrov Korzika sa právom pýši dramatickou scenériou a vysokým horami. Jedným z najfotogenickejších miest na ostrove je mestečko Bonifacio, ktoré doslova visí na útese. Rozprestiera sa na vysokej kriedovej skale, je najstarším mesto Korziky a zároveň hlavným prístavom pre lode zo Sardínie.

Jazero Bled, Slovinsko, skvosty európy

Jazero Bled v Slovinsku

Hoci jazero Bled leží na ceste do Chorvátska, väčšina dovolenkujúcich tadiaľ len prejde a nezastavuje sa. Pritom však ide o jedno z najmalebnejších alpských jazier. Bledské jazero ponúka nádherný panoramatický výhľad na okolité celoročne zasnežené hory. Zaujímavé je, že hoci vládne popredný priečkam v návštevnosti, nebýva preplnené turistami. Jazero sa pýši hneď dvomi dominantami. A môžete sa už len dohadovať, či je krajší ostrov uprostred jazera alebo hrad týčiaci sa nad jazerom.

Alberobello v Taliansku

Mesto Alberobello a preslávilo najmä vďaka typickým kornútovým domčekom, ktoré sa nazývajú trulli. Tie sa dokonca dostali aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Špicaté strechy snehobielych domčekov neuvidíte nikde inde len v Apúlii. Najväčšia koncentrácia ich je práve v meste Alberobello, ktoré a vďaka nim stalo jedinečným staviteľským fenoménom, ktorý vo svete nemá obdoby.

Pompeje v Taliansku

Čierny mrak zakryl slnko a deň sa zmenil v noc. Tak popísal skazu mesta Pompeje Plinius mladší v liste vtedajšiemu historikovi Tacitovi. Práve jeho svedectvo je jediným záznamom erupcie sopky Vezuv, ktorá v priebehu niekoľkých hodín pochovala dvadsaťtisícové mesto. Kvôli tomu sa v Pompejoch nadobro zastavil čas a historické mesto tak bolo archivované pre budúce generácie. Ak sa tam vyberiete, pripravte sa na reálnu a trochu desivú exkurziu do minulosti.

About admin

Check Also

Vianoce a Silvestra je najlepšie osláviť spoločne zábavou a oddychom vo wellness

Bohaté Vianoce, Štefanská zábava a nezabudnuteľný Silvester čakajú návštevníkov v Bardejovských Kúpeľoch, a.s. na záver tohto roka. ...