Domov / Lifestyle / Prírodná chioská masticha, účinky a všetko, čo by sme mali vedieť

Prírodná chioská masticha, účinky a všetko, čo by sme mali vedieť

Pri probléme s Helikobakterom pylori, ktorý spôsobuje žalúdočné problémy alebo pri trápení s ústnou dutinou nemusí človek vždy voliť iba lieky plné chémie. Existuje totiž produkt, ktorý je 100% prírodný. Ak ste už počuli o liečivej živici, chioskej mastichy, určite viete, že práve toto dokáže efektívne vyliečiť. Rozhodli ste sa ju vyskúšať a nemáte dostatočné informácie?

Masticha

Prinášame pár otázok na základné otázky týkajúce sa práve liečby s využitím mastiche.

Čo je masticha a naozaj zaberá?

Chioská masticha je 100% prírodný produkt. Liečivá živica vyteká z kôry stromu Pistácie mastixovej, ktorý rastie výlučne na juhu ostrova Chios. Už staroveký grécki lekári poznali jej blahodárne účinky pri liečbe mnohých zdravotných problémoch, predovšetkým v spojení so žalúdkom. Za posledné desaťročia boli prevedené viaceré vedecké štúdie zaoberajúce sa jej priaznivými účinkami. Doteraz bolo zaznamenaných veľa pozitívnych reakcií pri užívaní mastiche.

Dôležité je vybrať si správny produkt

Keďže rad produktov s obsahom mastiche je veľký. Je dôležité pri konkrétnych problémoch vybrať si ten správny. Ak vás trápi Helikobakter pylori potom vyskúšajte Masticha active. Na žalúdočné vredy je najlepšia Masticha active, Masticha original. Ak trpíte nevoľnosťami a pálením záhy odporúča sa Mastichový prášok. Naopak pri problémoch s ústnou dutinou, pri paredentóze a zubnom kaze siahnite po Mastichových kryštáloch, Mastichovej žuvačke alebo zubnej paste s mastichou. Masticha má zaujímavú príjemnú živicovú chuť, ktorá vynikne hlavne pri žutí mastichových kryštálov. Kapsule sú samozrejme bez chuti.

Ako posilniť účinky mastiche

Podľa posledných vedeckých štúdií vykazovala masticha značne vyššiu účinnosť v kyselom prostredí. Preto sa neodporúča kombinovať mastichu s liekmi na blokáciu tvorby žalúdočných štiav. Naopak, je potrebné tvorbu žalúdočných štiav podporiť. Veľmi dobré skúsenosti sú s jablčným octom. Jablčný ocot by mal byť nefiltrovaný, s usadeninou na dne fľaše. Odporúčané dávkovanie je čajová až polievková lyžička octu do pohára s vodou (2-3dcl) 1-2 x denne, vypiť pred jedlom. Jablčný ocot sa odporúča užívať až 1-2 týždne po tom, ako sa začala užívať masticha.

INZERCIA

Pre užívaním je nutné sa poradiť s lekárom

Deti do 6 rokov a tehotné a dojčiace ženy môžu mastichu užívať až po porade so svojim lekárom. Musíte byť opatrý, ak máte nízky tlak alebo beriete lieky na znižovanie vysokého krvného tlaku. Chioská masticha zabraňuje oxidácii LDL cholesterolu a jeho následnému ukladaniu sa v krvných cievach, čím nepriamo znižuje vysoký krvný tlak. Konzumácia Chioskej mastichy taktiež nie je vhodná pre osoby trpiace alergiou na živicu. Masticha obohatená o probiotikum – Masticha Active obsahuje probiotickú kvasinku, ktorá nie je vhodná pre pacientov s centrálnym žilovým katétrom.

About admin

Check Also

Severovýchod Slovenska v zime núka wellness, lyžovanie, kultúru, históriu

Severovýchod  Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch celoročne. Hlavná sezóna sa síce sústreďuje na leto, ...