Domov / Cestovanie / Film Pepek námorník nakrúcali na Malte. Dnes je z miesta atrakcia

Film Pepek námorník nakrúcali na Malte. Dnes je z miesta atrakcia

Americký celovečerný film Pepek námorník z roku 1980 nakrúcalo Walt Disney Studios prekvapivo nie v ateliéroch v Hollywoode, ale na ostrove Malta v Stredozemnom mori. Nezvyčajné miesto nakrúcania si nevybrali náhodou. Bolo krásne, ponúkalo ukrytý kus zeme a mali voľnú ruku v architektúre, ktorú mohli použiť.

Pepek námorník Popeye na ostrove Malta

Drevo dovážali z Holandska, Kanady a ďalších krajín. Postavili celé stavby, ktoré reálne plnili funkciu domov s vlastných strechami a hoci to bolo najmä prízemie, ktoré plnilo nejakú funkciu a vrch bol len „akože“, domy stoja dodnes.

Miesto, kde sa nakrúcal Pepek námorník

Film je známy najmä tým, že je jedinou filmovou verziou Pepka námorník a Pepka samotného hral vtedy ešte mladý, no už vtedy talentovaný Robin Williams (Jumanji, Flubber, Kid). Celý film sa odohrával len na dvoch miestach. V mestečku Sweethaven a na opustenom ostrove, ktorý však v skutočnosti tvorili útesy hneď oproti mestečka priamo tu. FIlmári sa len pohrali so strihom.

Miesto je dnes turistickou atrakciou. Zachované, udržiavané, mierne vylepšené, doplnili o dve reštaurácie, obchod so suvenírmi a stánkami. Po dedinke sa prechádza imitátor Pepka námorníka, miestnych ľudí, či Olívie Oylovej. Priamo si môžete pozrieť miesta, ktoré sa objavili aj vo filme samotnom. Dovezie vás sem akýkoľvek taxík z ostrova, alebo miestna verejná doprava a linka 101.

Foto: so súhlasom ZN.sk

About admin

Check Also

Vianoce a Silvestra je najlepšie osláviť spoločne zábavou a oddychom vo wellness

Bohaté Vianoce, Štefanská zábava a nezabudnuteľný Silvester čakajú návštevníkov v Bardejovských Kúpeľoch, a.s. na záver tohto roka. ...