Domov / Lifestyle / TOP 5 dôvodov, pre ktoré si kúpiť kvalitný bicykel a užiť si ho

TOP 5 dôvodov, pre ktoré si kúpiť kvalitný bicykel a užiť si ho

Kúpiť si bicykel znamená celkom zmeniť svoj život. Teda za predpokladu, že bol kupovaný so zámerom používať ho. Áno, dá sa hneď na začiatku rozhodnúť kúpiť bicykel z druhej ruky, bicykel niekde vo výpredaji, ktorý do chvíle, než si k nemu prišiel, vlastne nikto nechcel, alebo si vybrať bicykel, ktorý si vyberie teba. Spoznáš to ľahko. Máš budget a cítiš, že ten bicykel, na ktorý sa pozeráš, je ten pravý a vieš že ho chceš. Ak v takom prípade hľadáš zopár dôvodov, prečo je kúpa kvalitného bicykla dobrá vec, nemusíš veľmi hľadať. Je to dobrá vec. Ale ak chceš konkrétne dôvody, potom…

bicykel ktm

Ušetríš nervy aj zdravie

S dobrým bicyklom naozaj ušetríš nervy aj zdravie. Jednak preto, že ťa nepripraví o kolená, keď s ním šliapeš na piate poschodie, neprídeš o kolená, keď ti bicykel zletí aj s tebou niekam, hocikam a dobrý bicykel sa ti nerozsype v najhoršej možnej chvíli v zákrute niekde v horách na nebezpečnom mieste, či pri rýchlej jazde na miestach, kde ťa to môže stáť život. Pedále držia, brzdy brzdia, nič ťa nebude znepokojovať a koniec koncov, ak bude všetko šliapať ako hodinky, máš aj z bicyklovania väčšiu radosť.

Posilňovanie

Samozrejme, že dobrý bicykel je motivátorom na dlhé trasy. Na horšom so zlým sedlom toľko neodjazdíš ako na poriadnom a dobre vybavenom. Kto ďalej zájde, viac svalov precvičí a dotiahne to oveľa ďalej v rámci tohto druhu posilňovania svalov.

Na dobrom ďalej zájdeš a viac vidíš

Áno, dobrý bicykel je motivátorom na to, aby si ďalej zašiel. No zároveň viac uvidíš. Nebudú to tie isté cesty, sídliská a trasy. Na dobrom bicykli zvládneš viac, viacerými smermi aj alternatívnymi ulicami a trasami. Viac tak uvidíš, viac tak zažiješ a to všetko človeka vie obohatiť na duchu.

Šetríš oči aj mozog

Je rok 2017 a nájsť výborný dôvod, prečo odpútať oči od displejov mobilov, počítačov, notebookov a televízora, je niekedy ťažké. Bicyklovanie ale akosi zvládajú aj tí najväčší závisláci na moderných technológiách. Určitý detox potrebuje každý a napriek šliapaniu ide pri jazde na bicykli o výborný oddych. Nechať odpočinúť oči, povedzme kryté za slnečnými cyklistickými okuliarmi je lepšie, ako bez nich. No aj tu záleží od toho, čo je tvoj štýl.

Dobrý a kvalitný bicykel je vecou imidžu

Jasné. Je to svojim spôsobom frajerina, alebo vec vlastného imidžu. Vyraziť na cesty s poriadnou značkou, výbavou a materiálovým vyhotovením, znamená ukázať ostatným, čo si si vybral. Čo je tvoj štýl. Možno si dal za bicykel viac, no odmenou ti je fakt, že bicykel nemáš na jediný rok a jedinú sezónu. Má byť pre radosť. Možno naň zbalíš inú cyklistku s ktorou udržíš tempo, ale hlavne si to ty, a obstarávaš si ho pre seba.

About admin

Check Also

Severovýchod Slovenska v zime núka wellness, lyžovanie, kultúru, históriu

Severovýchod  Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch celoročne. Hlavná sezóna sa síce sústreďuje na leto, ...