Domov / Dom a záhrada / Záhradné teleskopické nožnice Extol 8873315 pri práci (recenzia)

Záhradné teleskopické nožnice Extol 8873315 pri práci (recenzia)

Záhradné nožnice na konáre majú jednoduchú úlohu. Chceme od nich len to, aby strihali a to za každých podmienok. Ak strihajú dobre, splnia naše očakávania a ak strihajú len dobre, potom majú svoje dôležité miesto a majú našu dôveru. Silné nožnice využijete aj pri menších konároch.

Extol teleskopické nožnice

Model Extol 8873315 je vybavený prevodom, čiže malé úsilie vytvára väčší tlak. Výsledkom je, že menšie konáre strihá tak, že to ani necítite na zmene tlaku. Radi použijeme slovné spojenie, ktoré sme už raz použili. Úspešné prestrihnutie konára spoznáte tak, že padá k zemi. Práca s teleskopickými nožnicami môže byť ako po masle. Aj preto sme pripravili nasledovné video, ako malú demonštráciu rôznych druhov materiálov a strihu pri priamej aktívnej práci.

Prostredie využitia a testovania

Nožnice na tvrdý materiál je dobré primárne používať na tvrdé materiály. Model je schopný prezerať konáre hrubé 4,5 cm, čo je hrúbka konárov, ktoré záhradkár pozabudol odstrihnúť v minulosti. Môžeme tak hovoriť o miernom zanedbaní záhrady, ale pokojne priemere konárov, ktoré sme sa rozhodli prestrihnúť teraz kvôli zmenám v plánoch, alebo pri ošetrovaní stromov. Avšak situácia, kedy nachádzajú nožnice na konáre uplatnenie, je aj pri zbavovaní sa neporiadku a zmenšovaní objemu záhradného odpadu z narezaných starších uschnutých konárov.

Pri práci:

  • 45 mm strihá bez problémov pri živých stromoch, dokonca aj mierne väčšie.
  • Suché veľmi tvrdé konáre strihá pri hrúbke 40 mm, pri väčších je nutné veľmi veľké fyzické úsilie

Extol teleskopické nožnice

  • Nožnice môžu slúžiť aj ako predĺžená ruka na prenášanie pichľavých konárov. S nožnicami tak naložíte napríklad fúrik pichľavým ihličnatým odpadom, alebo tŕnitými odrezkami.

Extol teleskopické nožnice

  • Nožnice dobre poslúžia pri strihaní nad sebou. Spolu s výškou dospelého človeka tak dosiahnete pokojne až 3 metrovú výšku konárov od zeme.

Extol teleskopické nožnice

Model u výrobcu a dodávateľa: extol.sk

About admin

Check Also

Pri solárnych kolektoroch takmer bez údržby neznamená úplne bez nej

Praxou overená životnosť slnečných kolektorov zo Žiaru nad Hronom je neuveriteľných cca 40 rokov. Za ...