Domov / Zábava / Chartshow Country a Folk na Markíze bez Allana Mikušeka

Chartshow Country a Folk na Markíze bez Allana Mikušeka

Posledná Chartshow, televízna hudobná relácia na Markíze, sa niesla v štýle country a folk. Práve preto aj prilákala milovníkov tejto hudby, ktorá nepatrí medzi tak slabé, ako by sa zdalo. Svoj priestor tu našlo mnoho hviezd, ktoré sú v slovenských končinách známe aj dnes, z Ameriky, ale aj z Českej republiky. Asi pre každého Slováka, ktorý pozná country scénu Česka a Slovenska, bolo prekvapením, že bol celkom odignorovaný Allan Mikušek. Už len z princípu by ho tam skutoční fanúšikovia country čakali a pokojne dosť vysoko.

Allan Mikušek

Namiesto neho dostali priestor menej známe hity a piesne zahraničné. Je to škoda. O to viac, že autorom tohto rebríčka je jeden človek a nie viac pohľadov, či názorov. V Allanovom prípade mohlo byť dôvodom, že nie je autorom jednej skladby, ktorá by výrazne prerazila aj ku ignorantom country. Rebríček venovaný country však mal zostaviť práve ne-ignorant tohto hudobného žánru. Do poslednej fanúšikovia čakali, odhadovali aspoň šieste miesto, piate a aj zaspievať víťaza prvého miesta, skladbu Michala Tučného, prišla zaspievať revival skupina so šialene zladenými nástrojmi a prerážajúcimi bicími.

Allan Mikušek

Najdlhšie pôsobiaci a najznámejší slovenský country spevák, osobný priateľ Michala Tučného. Trnavský rodák, ktorý svojho času pôsobil ako hosť aj v známej Čundr Country Show Ivana Mládka na televízii Nova a v minulosti sa jeho klipy objavovali vo vysielaní Slovenskej televízie, vydal niekoľko albumov, ktoré sa tešia obľube dodnes. Znížený záujem o country zo strany jednotlivých televízií však nemusí znamenať, že upadol aj záujem o tvorbu konkrétneho interpreta. Dôkazom sú koncerty, kde sa Allanove meno objavuje medzi interpretmi. Práve jeho meno je ťahákom pre staršiu generáciu tých, ktorých oslovuje aj tvorba Michala Tučného. Mnohí v Trnave poznajú Allana. Nedávno sme zavítali do novinového stánku na hlavnej železničnej stanici a z rádia sa ozývali jeho skladby. V Bratislave vám nehrá, v Trnave hrá. Hrá aj na internete. V prostredí fanúšikov slovenského country má popularitu neporovnateľnú s inými.

Niečo z tvorby:
Stádo

V anglickej verzii:

Dážď s Michalom Tučným

Viem, že…

Allan Mikušek a Beáta Dubasová – Ježiško

Stále hrám

foto: oficiálny facebook

About admin

Check Also

Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy s názvom Linda a kľúč od Andary. Žiadne čary a čarodejnice, skrátka ľudia, ktorí spájajú moc prírody...