Domov / Praktické / Aktuálne snehové správy a lyžiarske podmienky na svahoch

Aktuálne snehové správy a lyžiarske podmienky na svahoch

O tom, že lyžovačka má pre Slovákov význam väčší, ako len forma zábavy, nemusíme veľmi polemizovať. Záujem Slovákov o slovenské zjazdovky rovnako ako o tie zahraničné, je veľký a s tým je spojená aj prirodzená túžba sa pripraviť. Na Slovensku nám funguje niekoľko portálov, ktoré sa orientujú na aktuálne snehové spravodajstvo. Dá sa medzi nimi nájsť aj zopár takých, ktoré mimo údaje o snehových podmienkach a teplotách prinášajú aj ďalšie spravodajstvo. Skočte teda do pivnice po svoje lyže, skontrolujte si ich a hor sa na svahy.

Lyžiarske podmienky

Ktoré portály na Slovensku prinášajú aktuálne snehové správy a čísla, na ktoré sa mnohí tešíme a podľa nich plánujeme?

Slovenské portály s aktuálnymi podmienkami

SHMÚ

Odkaz: http://www.shmu.sk/sk/?page=68

Pre mnohých základný zdroj informácií o aktuálnych stavoch lyžiarskych zjazdoviek, o výške snehovej nádielky. Informácie sú jednoduchšie zobrazené, chýba popis jednotlivých stredísk, čo však nie je na škodu, pretože pri hľadaní informácií o snehových podmienkach ich skrátka ihneď získate. Všetky lyžiarske strediská sú v jednom spoločnom zozname od Bezovca po Zuberec.

On the Snow

Odkaz: http://www.onthesnow.sk

Je veľmi pekný portál. Ku každému stredisku, ktoré je možné vyhľadať aj hľadaním miesta a lokality, nie len podľa názvu, máte k dispozícií aktuálne informácie, rozsah sezóny, nadmorskú výšku, počet lanoviek a vlekov v prevádzke a samozrejme online kamery, na ktorých občas vidieť tiež podstatné informácie ako zaľudnenosť, aktivita, počasie, dianie na zjazdovke. Stránky sú veľmi pekne zvládnuté po dizajnovej stránke. Portál obsahuje aj informácie o zahraničných zjazdovkách.

Holiday Info

Odkaz: http://www.holidayinfo.sk/sk/SnehoveSpravy/

Slovenský Holiday Info hneď na prvej stránke Snehových správ prináša abecedne rozmiestnené jednotlivé lokality od Nízkych Tatier, Vysokých, Belianskych, cez Veľkú a Malú Fatru až po jednotlivé menšie strediská. Priamo v tabuľke uvádza údaje o cenách skipasov, snehové podmienky, celkovú prevádzku a je možné nahliadnuť aj na live kamery.

Lyžiarské Strediská eu

Odkaz: http://www.lyziarskestrediska.eu/sk/zima/

Tento portál ponúka to, čo čakáte od podobných miest. Aktuálne informácie o vyhovujúcich zjazdovkách, teploty, snehové nádielky a aj predpoveď počasia. Chýba priame vyhľadávanie podľa názvu strediska, čo je na škodu. Dáta získava portál len z niekoľkých stredísk. Aktuálne má dáta len asi k šiestim slovenským strediskám. Viditeľne je prístupná aj sekcia pre bežky, avšak tam sa nezobrazuje žiadna aktuálna informácia.

About admin

Check Also

Akciová ponuka TECH CONTROLLERS na 20% garantované úspory za kúrenie

Nevykurujte atmosféru, ale šetrite náklady a životné prostredie Máte penzión, menší hotel, alebo ste starosta ...