Domov / Spoločnosť / Psie exkrementy v snehu. Kto má mať sáčky?

Psie exkrementy v snehu. Kto má mať sáčky?

Reportáž televízie Markíza z východného Slovenska priniesla informácie o snehu na sídlisku plnom psích hovienok a žltých fľakov. Nepribúdajúci sneh priniesol rovnaký úkaz na celom Slovensku. Televízia tak nemusela priniesť reportáž o jednom mieste, keď lokalita nemala význam. Aj Bratislava má špinavé skoro biele trávniky. Reportáž ale priniesla informáciu, že mesto z východu je podla miestnych na vine, lebo neposkytlo dosť sáčkov. Prekvapila informácia a výhovorka miestnych bola naozaj zarážajúca.

Pes a sneh

Kto má povinnosť sáčkov na exkrementy?

Výhovorka, že mesto nedodalo a tak sa nezbiera, je veľmi chabá. Každý slušný chovateľ psov je zásobený sáčkami. Dokonca aj mimo domu sú ľahko rozpoznateľní, keď s kľúčmi z vačku vytiahnu aj nejaký ten rezervný „hovienkový“ sáčok. Čierne kotúče sáčkov sú bežne v predaji. A aj keby bola problémom cena, či dostupnosť, kreatívni ľudia si vedia pomôcť starým papierom, všetci ostatní slušní hocikým sáčkom, ktorý aj tak mal putovať do koša.

Jeden áno, druhý nie

Ako psíčkar ťažko nesiem, keď to ten môj namieri hneď vedľa polkilového z nejakého medveďa. Aby prechádzajúcu tetu po chodníku, či starého Fera s cigaretou na balkóne neurvalo od zlosti, odrazu dvíhate aj to zamrznuté cudzie. Veľkosťou skratka nepasuje k nášmu. Jeseň je obdobím známym tým, že keď idete dvíhať hovienko vášho psa, cestou stúpite do štyroch ďalších rôznych hovien štyroch rôznych farieb. Tak ako všetko, aj odpratávanie výkalov je o ľuďoch a o výhovorka, ktorú si nájdu. Čo i len sáčok zo zeleniny vo vačku nezabije.

Výkalom z medveďa pritom narážam na výkaly pitbulla, ktorý možno plánuje vystavať Hadriánov val z výkalov. Zbiera ich medzi dvoma stromami na nemenovanom bratislavskom sídlisku už od začiatku sneženia. Hrdosť majiteľa skrčiť sa ho nepustí. Ba dokonca ho nie je možné inšpirovať, keď sa ponúkneme darovať mu sáčok.

About admin

Check Also

Vychutnajte si gastronómiu severovýchodného Slovenska

Severovýchod Slovenska ponúka nielen možnosti liečebnej, náučnej, či historizujúcej turistiky, ale aj možnosti gastronomických zážitkov. ...