Domov / Zábava / Čo je to ten Minecraft? Herný svet zložený z kociek

Čo je to ten Minecraft? Herný svet zložený z kociek

Minecraft, alebo Majnkraft, foneticky napísané, je unikátna hra. Ak by ste o nej počuli z rozprávania pred pár rokmi, vysmiali by ste takého rozprávača. Všetko vytvorené z kociek? Ved to znie hlúpo. Čo tie hranaté steny, tvary a všetko ostatné? Práve to je na hre unikátne. Podstatné je v nej niečo celkom iné.

Minecraft stavba

Všetko je kockaté, no základom je ťažba a stavba

Slnko, zem, oblaky, stromy. Všetky materiály a predmety sú tvorené z kociek. Zombie je vytvorené z dvoch kociek, vaša postava tiež, kmeň stromu z deviatich, či len piatich. Vašou úlohou však nie je ani tak počítať kocky ako ťažiť suroviny a z nich vyrábať ďalšie nástroje, či stavby. Pomocou holých rúk je možné ťažiť piesok, ale aj drevo. Trvá to dlho. Aby to bolo rýchlejšie, potrebujete sekeru. Na sekeru môžete použiť drevo, no najskôr je nutné vyrobiť porisko a to získate z opracovaných dosiek. Opracované dosky získate z klasického vyťaženého dreva. Potom s čisto dreveným krompáčom môžete vyťažiť kameň a kamennou čepeľou sa aj sekere bude ťať rýchlejšie a lepšie. To sme stále na začiatku. V hre sú ďalšie suroviny. Čím idete hlbšie, narazíte na železnú rudu, modrý kameň, červený kameň, ale tiež diamanty a zlato. To všetko slúži na rôzne ďalšie nástroje. Vy túžite a vy tvoríte. Rozhodujete a
hlavne staviate.

Staviteľská mánia

Existuje viacero druhov materiálov, z ktorých môžete staviť. Hĺbiť jamy, alebo staviate vysoké stavby. Základom je mať postavičky zásobenú surovinami. Sklo vyrobíte pomocou uhlia a piesku. Sklenené výplne kockových otvorov budú pôsobiť zaujímavo. Práve toto stavanie láka toľkých ľudí. Ved kreativite medze nikto nekladie.

Boj o život

Podzemie celej hry občas ukrýva strašidelné miesta, nepriateľov, kostlivcov a zombie. Stačí, že je to tma a to je ich pôsobisko. Všade, kde je dostatok svetla, nie je vhodné prostredie pre ich život. Nezabudnite, že ani ten svet na povrchu nie je celkom v poriadku. Strieda sa totiž deň s nocou. V noci vylieza zlo a vy sa musíte obmedziť na prácu doma, alebo pod zemou, mimo dosah všetkých príšer. Ideálne ak si postavíte posteľ z dreva a vlny. Celkom iný rozmer ma hra v noci. Počas tmy vylieza zlo a proti nemu sa dá bojovať. Získavate za to drobné XP body, alebo špeciálne predmety. Napríklad zbrane, kosti, helmy, topánky. Príšer existuje viac, niektoré strieľajú šípy, iné hádžu kyselinu. Šialenci.

Minecraft hra

Nekončiaca hra

Hre nemusí byť koniec. Ak vás zabijú príšerky, ocitáte sa tam, kde ste naposledy spali. Môže to byť kdekoľvek. Mapa je totiž obrovská. Aj priestor pod zemou je šialené bohatý na rôzne zvláštne miesta. Veľmi ďaleko môžete nájsť zaľadnené plochy, inde púšťa a zvláštne chrámy. Aj pod vodou sú občas raritné nálezy. A práve pre veľkosť sveta a žiadne medze, čo sa ťažby a stavby týka, robia z hry nekonečnú zábavu. Nuž a to je dôvod, prečo toľko ľudí podľahlo.

About admin

Check Also

Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy s názvom Linda a kľúč od Andary. Žiadne čary a čarodejnice, skrátka ľudia, ktorí spájajú moc prírody...