Domov / Zábava / Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu

Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu

V stredisku cestovného ruchu Snowland sa v piatok 31.mája a v sobotu 1.júna 2019 uskutoční 4.ročník viacgeneračného Valčianskeho folklórneho festivalu. Predstaví sa na ňom takmer 500 účinkujúcich zo Slovenska, Grécka, Poľska a Ukrajiny. Popri prezentácii turčianskeho, respektíve slovenského folklóru, dostanú značný priestor aj zahraničné súbory. Ich vystúpenia, ale aj programy slovenských zástupcov ako sú Šarišanci z Prešova, Jadranka, Vlasta Mudríková a iní, uspokoja i toho najnáročnejšieho priaznivca folklórneho umenia. Vstup je zdarma Informovala o tom zástupkyňa organizátora festivalu Katarína Špaková, marketinová manažérka YETI, s.r.o., SNOWLAND Valčianska dolina.

,,Program je veľmi pestrý, pozvali sme účinkujúcich z regiónu ale aj z iných krajov a tiež zahraničný folklór. Diváci sa môžu tešiť na vystúpenie FS Kriváň, FS Tiešňavan, Spevokol Valčan, Brillant Orchester Milana Olšiaka z regiónu, Šarišanci z Prešova, Vlasta Mudríková, Heligonica a pod.. Zo sveta sa predvedú temperamentní Ukrajinci, tradičné Grécke tance a poľský súbor zo Zakopaného. Po úspešných troch ročníkoch to bude už štvrté pokračovanie tohto festivalu v SNOWLANDE. Program začína v piatok podvečer uvítacím prejavom a končí nočným hraním v reštaurácii Humno. V sobotu na Deň detí sa otvorí od 11:00 hod. detský blok, kde nebude chýbať ani Detský folklórny súbor Turiec a večerný program vo vonkajších priestoroch ukončí súbor Podpoľanec z Detvy. Zábava bude pokračovať v sprievode kvalitnej cimbalovky v reštaurácii Humno až do neskorých ranných hodín,“ povedala K.Špaková.

Dodala, že v sobotu bude aj sprievodný program pre najmenších s maľovaním na tvár, tradičným dreveným kolotočom na ručný pohon a rôzne športové aktivity s Kubíkom. Celú sobotu bude v tradičnom štýle sprevádzať veľký tradičný jarmok ľudových umelcov a remeselníkov priamo v areáli strediska. Jarmočníci dostanú bezplatný lukratívny priestor na prezentáciu, propagáciu i predaj svojich výrobkov a artefaktov. Návštevníci budú môcť napríklad obdivovať drevorezby, zvonce, valašky, čipkárske umenie, háčkovanie, drevené šperky, rozličné výrobky z kože, šúpolia či papiera, pletenie košíkov.

Stredisko SNOWLAND je atraktívne celoročne

Stredisko cestovného ruchu Snowland sa v ostatných rokoch profiluje ako prímestské centrum (v tesnej blízkosti Martina a Turčianskych Teplíc) trávenia voľného času – s osobitným dôrazom na rodiny s deťmi. Popri domácich slovenských návštevníkoch tvoria významnú časť klientely, najmä v zimnej sezóne, aj zahraniční turisti (Maďarsko, Poľsko, Česko). V zime ponúka stredisko kvalitné služby pre lyžovanie a snowboardovanie, ďalej lyžiarske kurzy, školy v prírode, školské výlety, outdoorové aktivity, športové dni, firemné akcie, teambuildingy, hudobné festivaly a reštauračné služby, fitnescentrum, masáže, stolný tenis, biliard… V letnom období sa popri už jestvujúcich aktivitách (viacúčelové športoviská pre volejbal, futbal, nohejbal, floorbal a i., požičovňa športových potrieb…) rozhodlo pravidelne organizovať Valčiansky folklórny festival s medzinárodnou účasťou. Ambíciou organizátorov je ponúknuť širšej verejnosti popri športovom vyžití aj kvalitnú folklórnu akciu, ktorá by mohla v dohľadnom čase posunúť Valču do kategórie lokalít, propagujúcich atraktívnym spôsobom odkaz jedinečného národného kultúrneho dedičstva.
Kontakt : Katarína Špaková 0903 11 22 11

About Tlačové správy

Správy a články venované témam, prezentáciám noviniek a agentúrne správy.

Check Also

Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy s názvom Linda a kľúč od Andary. Žiadne čary a čarodejnice, skrátka ľudia, ktorí spájajú moc prírody...