Nástup sychravej jesene je sprevádzaný prechladnutiami, hlienmi a kašľami, ktorými sa ich organizmus pokúša zbaviť. Vykašliavanie hlienov je nevyhnutnou podmienkou na uvoľňovanie dýchacích ciest a uľahčenie dýchania. Jedným z najlepších pomocníkov pri odhlieňovaní organizmu je VINCENTKA SIRUP so skorocelom a materinou dúškou.
Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., k tomu vraví: ,,VINCENTKA sirup je prípravok s obsahom rastlinných extraktov zo skorocelu a materinej dúšky v kombinácii s minerálnou vodou VINCENTKA. Sirup obsahuje 3 zložky: minerálnu vodu VINCENTKA z prírodného liečivého zdroja, skorocelový extrakt s obsahom slizu, aukubínu, trieslovín a kyseliny kremičitej a extrakt z materinej dúšky s obsahom silíc, tymolu, horčín, trieslovín a flavónov. Určený je pre dospelých a deti od 3 rokov veku. Odporúčané dávkovanie pre dospelých je 7 ml 3-krát denne, pre deti od 3 rokov 3 ml 3-krát denne. Vhodné je zapiť sirup čajom. Pri prvom otvorení fľaše sa môže uvoľniť zvyškový CO2 z Vincentky, čo sa prejaví syčaním. Po otvorení je potrebné fľaštičku skladovať zatvorenú v chladnom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a spotrebovať obsah do 3 týždňov.“
Hlieny sú nepríjemným sprievodcom
Väčšinu zimných chorôb spojených s dýchacími cestami sprevádzajú hlieny. Ide predovšetkým o zápaly horných a dolných dýchacích ciest, dutiny ústnej, či prínosových dutín. Zápaly môžu byť bakteriálneho, alebo vírusového pôvodu, ale pôvod hlienov môže byť aj alergický. Hlieny sú sprievodcami angín, chrípok a často sprevádzajú aj najnovšiu z veľkých epidémii Covid-19. Hlien sa v ľudskom tele vytvára na povrchu slizníc v dýchacích cestách a je prirodzenou látkou. V prípade ochorení, infekcií a alergií sa tvorba hlienu zvýši, hlien hustne a zastaví sa jeho prirodzený transport. Výsledkom je jeho sťažené vykašliavanie. Jedným z najlepších podporných prostriedkov napomáhajúcich vykašliavaniu hlienov a tým aj uľahčeniu dýchania je svetoznáma minerálna voda Vincentka.
Kašeľ je obrannou reakciou
Kašeľ vzniká ako obranná reflexná reakcia na vírusovú, či bakteriálnu infekciu, alebo chemické, mechanické, či tepelné podráždenie. Sám o sebe nie je chorobou, ale príznakom ochorenia. Najčastejšie je sprievodným javom pri infekciách dýchacích ciest, nachladnutí, chrípke a alergiách. Sprevádza však aj závažné ochorenia ako je astma a pľúcna embólia. Ak kašeľ neustúpi ani po 2 týždňoch, je potrebné navštíviť lekára.
Vlhký kašeľ je sprevádzaný vykašliavaním nepríjemných hlienov, čím sa spriechodňujú dýchacie cesty. Domáce liečenie býva často úspešné a tu pomáhajú tie prípravky, ktoré uľahčujú vykašliavanie a riedenie hlienov. Práve na tento typ kašľa najviac pomáha Vincentka a prípravky z nej.
Opakom je suchý kašeľ, ktorý je dráždivý a nepríjemný. Keďže sa pri ňom nevytvárajú hlieny, chorý nemá čo vykašliavať a zbytočne sa vysiľuje. Vtedy pomáha jeho tlmenie.
Uľahčite si dýchanie pomocou Vincentky
Choroby dýchacích ciest so sebou prinášajú rôzne nepríjemné príznaky, ako je kašeľ, sťažené dýchanie, alebo upchatý nos. Vincentka ma na to celý rad prípravkov, ktoré uľahčia trápenie. Ak vás bolí hrdlo, najlepšie je siahnuť po pastilkách s obsahom Vincentky a uľaviť tak bolesti a nepríjemnému škriabaniu v hrdle, na výber sú ovocné, alebo bylinné. Upchatý nos a podráždenú sliznicu nosohltanu najlepšie ošetríte sprejom Vincentka
Dostatok tekutín
Proti kašľu pomáha aj dostatočná vlhkosť v interiéri, pobyt v teple a konzumácia teplých tekutín. Z domácich tradičných receptov sú to bylinné čaje, med, cibuľová šťava a liek našich babičiek-Vincentka. Veľa piť sa odporúča pri každej chorobe, teda aj pri kašli. Zabraňuje sa tým vysušeniu slizníc a prispieva k skvapalneniu hlienu v dýchacích cestách. Zvlhčovanie sliznice pomáha liečbe. Denne sa odporúča vypiť aspoň 1,5 l tekutín. Nielen pri chorobe, ale aj počas bežných dní. Počas vykurovacej sezóny treba dbať aj na dostatočnú vlhkosť v interiéri, ktorá zároveň pomáha proti kašľu.
Inhalovanie
Inhalovanie je, okrem užívania sirupu Vincentka jedným z najúčinnejších spôsobov ako zatočiť s kašľom. Originálne inhalátory a vyvíjače pary sú najefektívnejšie. Ale môžete aj improvizovať a pomôcť si vdychovaním ohriatej Vincentky nad hrncom. K ďalším účinným spôsobom patrí preplachovanie dutín, striekanie sprejom a kloktanie.
Prevencia
Vždy je lepšia prevencia ako riešenie už vzniknutého problému. Ráno po zobudení si osvojte užitočnú vec – kloktanie. Vďaka tomuto rannému rituálu rozpustíte hlieny, ktoré sa cez noc zhromaždili v hrdle a dajú sa ľahko vykašľať. Aj na tento rituál dobre poslúži Vincentka alebo jej koncentrát Vincentka Nasalis. Ráno a večer si prepláchnite aj nosové dutiny. Nie každý vie správne kloktať a správne preplachovať dutiny, je potrebné sa to naučiť. Problémom u detí je ich neochota to robiť. Alternatívou sú nosné spreje Vincentka Standard a Junior. Oba majú aplikátory rozprašujúce Vincentku. Pre deti od 0 rokov je k dispozícii nosný sprej Junior s nižším tlakom a menšou koncovkou.
Viac informácií je na www.vincentka.cz