Domov / Zábava / Tri najhoršie vlastnosti televízneho seriálu Pán profesor na Markíze

Tri najhoršie vlastnosti televízneho seriálu Pán profesor na Markíze

Televízny seriál Pán Profesor nám priniesol pohľad za školské lavice aj katedru, hoci ide skôr o vedľajšiu scénu. Moderný seriál podľa zahraničného formátu však vychádza z niekoľkých reálnych inšpirácii v aktuálnej spoločnosti. Dá sa považovať za úspešný. V hlavných úlohách sa nám predstavili Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková, Roman Luknár, v novej sérii aj Petra Polnišová, alebo lekárka Nela Pocisková. Napriek svojim kvalitám má však seriál príšerné chyby. Priama či nepriama zmienka a podpora LGBT nie je takým problémom ako chýbajúca logika a úcta k divákovi.

televízia

Refresher má prehnané spojenie

To, akým spôsobom sa seriál spája s portálom Refresher je násilné, nelogické až podivné. Žiaci si chcú niečo overiť a na mobile nájdu odpoveď práve na refresheri. Žiaci sa oháňajú nálepkami s nápisom Refresher. Celá reklama pôsobí invazívne, dotieravo, nezmyselne, nútene. Dosť že reklamnú upútavku divák trpí na začiatku, aj na konci seriálu. Refresher sa opakovane stavia do pozície trendsetera a vládcu priestoru. Mnohí pamútáme časy, keď to bol len výhradne spravodaj o hudbe štyroch vybraných žánrov s článkami o teniskách. Množstve reklamy na tenisky a konkrétne hudobné žánre, koncerty a pod. Dnes je Refresher športový spravodaj, LGBT spravodaj, alebo čitateľov príliš masíruje s inou aktuálnou témou. Keď treba, bude aj vojnový spravodaj. Aktuálne je hlavne spravodajom o tom, čo sa deje a udeje v Pánovi Profesorovi

Logika

Chýba logika v mnohých scénkach. Najmä do školy sa dostane ktokoľvek, čokoľvek ukradne. Problémy, ktoré sa scenáristom hodia, sa riešia a tie, ktoré sa nehodia, sa neriešia. Ideálne, aby sa riešili tak, aby bol scenár zaujímavý. Podľa tohto seriálu je možné z Bratislavy odletieť do Bostonu a úspešne sa vyhnúť možnosti stretu dvoch ľudí v jednom lietadle. Hlavne odísť do Bostonu len tak, že sa učiteľ rozhodne priamo na letisku, či nechá byt napospas osudu a s tým, čo má na karte ide na výlet… slovenská realita určite nie. Najmä ak seriálové gymnázium ustavične zápasí s nedostatkom peňazí.

Zmysel tu nedáva veľmi veľa vecí. Aj dospelí ľudia, ktorí hrajú deti. Správanie., Reakcie. Herectvo. Znova reakcie a chovanie v rôznych situáciách, kde čakáte správanie a konanie skutočnej mládeže.

Vykanie hlavných postáv… aj po sexe

Vykanie rovnako starých kolegov na škole sme mohli prekusnúť v prvej sérii. Možno ešte v druhej, no len čo Pán profesor pretia… mal styk s pani profesorkou, s vykaním mohli prestať. To pokračuje pred kolegami, ale aj v ich súkromí. Vykanie, ktoré je neznesiteľné, divné, nereálne a neprirodzené, má zrejme nejaký iný dôvod. Ostáva nám veriť, že táto neznesiteľná hrôza nebude pokračovať aj naďalej.

About admin

Check Also

Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy s názvom Linda a kľúč od Andary. Žiadne čary a čarodejnice, skrátka ľudia, ktorí spájajú moc prírody...