Domov / Zábava / Tie najlepšie herné simulátori, ktoré na počítači máme

Tie najlepšie herné simulátori, ktoré na počítači máme

Herné simulátori sú tie hry, ktoré nám umožňujú vžiť sa do nejakej zaujímavej úlohy, či profesie a osvojiť si niečo z pôvodnej filozofie. Občas sa vydaria, inokedy nie, no tie najznámejšie a najslávnejšie sa objavujú na pultoch predajní a medzi inštalovanými hrami často aj dlhší čas. Herný simulátor má zabaviť a neraz je to hra na dlhší čas, pretože nejde o nič krátke. Ktoré sú tie najslávnejšie, pre ktoré sa oplatí investovať čas?

Roller Coaster Tycoon

RollerCoaster Tycoon

Zo série „tajkúnov“ je toto tá najslávnejšia séria. Vy ste zakladateľom a správcom zábavného parku. Vy určujete cenu vstupného, cenu jednotlivých atrakcií a do toho sledujete aj reakcie svojich návštevníkov. Všetko je to plné zábavy a vy sa idete zblázniť. Samozrejme že táto hra patrí medzi top hry skôr z obdobia pred desiatimi rokmi. Veľmi blízko by sme boli pri zmienke ďalšej hry z podobného obdobia.

Microsoft Flight Simulator

Najznámejší letecký simulátor priniesol neopakovateľný zážitok. Dokonca vďaka tomuto simulátoru na svete vzniklo niekoľko pilotov, ktorých inšpirovala hra, zážitok, aj celý svet z nebies. Amatérskych pilotov sa objavilo toľko, že by dokázali pokryť celú oblohu, aj keď simulátor priniesol aj šancu oboznámiť sa s touto profesiou aj neželaných ľudí.

Kamiónové simulátori

Mimoriadne úspešné boli vždy aj kamiónové simulátori. Svojho času to bol Rig’N’Roll, Euro Truck Simulator, alebo American Truck Simulator. Aj pokusy jednotlivých výrobcov nákladných áut priniesli zaujímavé zážitky, no najúspešnejší je stále predávaný a žiadaný simulátor Euro Truck Simulator 2, ktorý sa na Mikuláša dočká ďalšieho doplnku v podobe rozsiahleho francúzskeho rozšírenia s názvom Viva la France!

Zoo Tycoon

Hra, ktorá simulovala riadenie a organizáciu zoologickej záhrady bola tiež veľmi zábavná a výnimočná. Veď nám priniesla možnosť vytvárať ohrady, vyberať zvieratká, množiť ich, prinášali sme v nich podmienky pre zvieratá, sledovali ich žiadosti a rovnako tak aj žiadosti návštevníkov.

Goat Simulator

Táto hra to snáď ani nemohla myslieť vážne. Svet, fyzika a jedna koza. Hádžete s ňou a sledujete dianie na hernej ploche. Čo sa stane s kozou vystrelenou len tak do vzduchu z kopca medzi dve budovy, medzi sudy, alebo skrátka len s kozou vystrelenou niekam do rôznych podmienok? V tejto hre ide hlavne o zábavu. O nič iné. O nič vážne.

Spintires

Mohlo by sa zdať, že tento simulátor nepatrí medzi svetaborné. Nie každý ho pozná, avšak pre tých, čo mu podľahli, je to neopakovateľná zábava. Zapadnuté autá v blate a umenie vyslobodenia pomocou navijaku a využívaniu gravitácie, či fyziky sveta okolo, to je skrátka niečo neopakovateľné. Dokonca aj názov simulátoru je o pretáčavých kolesách, ktoré vás bez účinku bude pretáčať na blate a s autom pohnete len ak dobre premyslíte, ako ho vyslobodiť. Kúpiť sa dá tu.

Farming Simulator

Výborná hra, o ktorej by vedeli niektorí hráči hovoriť aj celé hodiny. Budú to však nakoniec všetci tí, ktorí majú mimoriadnu trpezlivosť a kreativitu so schopnosťami strategického premýšľania. Táto hra sa nedá hrať bez premýšľania. Hráč nakupuje pozemky, stroje, osivo, sadí plodiny a následne ich žne, alebo zbiera. Prípadne sa hráč venuje chovu zvierat. Základom hry je perfektný systém plný techniky, rôznej použiteľnosti traktorov, kombajnov, vlečiek, prívesov, postupov a ešte mnoho iného. Najnovší Farming Simulator nesie číslo 17.

About admin

Check Also

Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy s názvom Linda a kľúč od Andary. Žiadne čary a čarodejnice, skrátka ľudia, ktorí spájajú moc prírody...