Domov / Praktické / Syndróm upchatého nosa pomáha odstrániť Vincentka

Syndróm upchatého nosa pomáha odstrániť Vincentka

Dlhodobá samoliečba chronickej nádchy je najrýchlejšou cestou k závislosti od kvapiek do nosa (rhinitis medicamentosa, sanorinizmus). Voľno predajné kvapky do nosa (dekongestíva) obsahujú látky, ktorých úlohou je zmierniť prekrvenie a zdurenie nosovej sliznice, ktoré sú príčinou sťaženého dýchania. Po týždni používania takýchto kvapiek si však nosová sliznica začína zvykať a uvoľňujúci účinok je stále slabší a kratší. Chorého to núti kvapky používať stále častejšie, až sa z toho stane bludný kruh závislosti. Pri dlhodobom používaní takýchto prípravkov sa objavia zmeny na sliznici, nepríjemný pocit plného a upchatého nosa, boľavé chrasty a krvácanie z nosa. Odborní lekári vtedy nasadzujú nosné kortikoidné spreje, ktoré majú protizápalové účinky, zmierňujú opuchy sliznice a sú nenávykové. Súbežne s kortikoidmi, alebo ako ich náhradu, odporúčajú aj používanie liečivej minerálnej vody Vincentka.

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš, vraví: ,,Pri všetkých druhoch nádchy, ale aj závislosti od kvapiek do nosa, odporúčame na uvoľnenie dýchania Vincentku. Najjednoduchšou formou jej použitia sú spreje do nosa, ale pomáha aj preplachovanie dutín Vincentkou, či inhalovanie. Pri zahlienení hrdla je to aj kloktanie. Vincentka je nenávyková, nielenže neničí sliznicu, ale napomáha jej hojeniu, pretože je pre organizmus fyziologicky prirodzená. Má osmocitu podobnú ako ľudský organizmus a práve na princípe osmózy pomáha Vincentka prirodzene uvoľniť opuch nosovej sliznice a obnoviť priechodnosť nosa. Vincentka je 100% prírodná, pretože je to niekoľko desiatok miliónov rokov stará zvyšková morská voda z treťohôr, obohatená o minerály. Alergici a ľudia s upchatými nosmi, vrátane tehotných a dojčiacich žien a malých detí ju môžu používať denne a to po celé roky bez akejkoľvek závislosti a negatívnych reakcií.“

Dodáva, že pre špeciálne potreby menších detí firma vyvinula nosový sprej Junior s menším tlakom a menšou veľkosťou aplikátora. Vincentku je možné použiť už u dojčiat. Tu je potrebná veľká opatrnosť pri aplikácii z dôvodu možného poranenia dieťaťa. Najlepšie je použiť aplikátor v tesnej blízkosti nosa tak, aby sa nezasúval do nosovej dierky.

,,Vincentka pomáha pacientom počas celého roka eliminovať nepríjemné sprievodné prejavy alergií a pomáha k obnove prirodzeného prostredia nosových slizníc. Predovšetkým pomáha zlepšovať dýchanie, pretože oxid uhličitý a soli obsiahnuté v tejto minerálke majú schopnosť rozpúšťania hlienov. Pri peľových alergiách pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity.

Používanie Vincentky nie je obmedzené časovo ani frekvenciou použití za deň. Stáli užívatelia, predovšetkým alergici, nedajú na Vincentku dopustiť. Prináša im úľavu, uvoľňuje dýchanie a často je jediným rýchlym prostriedkom, ktorý je po ruke. Alergici by mali nosiť pri sebe sprej Vincentka a v prípade potreby si jedným – dvomi streknutiami do každej dierky uvoľniť nos,“ uzatvára J.Šumšal.

Vincentka je odporúčaná poprednými lekármi
Liečivá minerálna voda Vincentka vstúpila do služieb špecialistov ORL, alergológov, endokrinológov aj pediatrov už dávno. Jej účinky na prevenciu i ochorení horných a dolných dýchacích ciest sú všeobecne známe. Spoluprácou so špičkovými pracoviskami a odborníkmi ORL sa účinky priaznivo prejavujú v mnohých smeroch. Ukazujú ako najefektívnejšie s Vincentkou pracovať, ako rozširovať portfólio výrobkov, ako nachádzať ďalšie spôsoby jej využitia v liečebnom procese. Jednou z udalostí, kde dochádza k výmene skúseností, sú kongresy ORL, ktoré Vincentka podporuje. Patria medzi nich Beskydský ORL deň (organizovaný na Ostravici-Sepetná), aj Vincentka kongres v Prahe (s ORL FN Motol).

Komentáre popredných odborníkov v oblasti ORL k Vincentke a kongresom ORL
MUDr. Jiří Škovránok CSc prednosta detské ORL kliniky 2. Liek. Fakulty FN Motol
Vincentka sa hodí k množstvu vecí ale zmienim iba hlavné indikácie. Hodí sa podľa môjho názoru do nosa aj u veľmi malých detí, kde má pozitívne pôsobenie na nosovú sliznicu, je to prírodný liek, čiže líši sa tým od tých klasických chemických kvapiek, ktoré majú sťahujúci účinok na nosovú sliznicu, nedajú sa používať dlho a mohli by ju poškodzovať. Druhá vec, kde je Vincentka ideálna na toto použitie, je rhinohorn, kanvička pre vyplachovanie nosnej dutiny. Tam sa Vincentka používa vo forme koncentrátu, ktorý sa do tej kanvičky naleje a doplní sa to vodou.

Prof.MUDr. Pavel Komínek, PhD., MBA Prednosta ORL kliniky FN Ostrava
Máme skúsenosti s používaním Vincentky pri ochoreniach vedľajších nosových dutín, hrtanu a hltanu niekoľko desaťročí. Vincentka pôsobí veľmi priaznivo na sliznice predovšetkým pri chronických stavoch, pri pravidelnom používaní dochádza k výraznému zmenšeniu problémov pacienta, ktoré nemôžeme liečiť dlhodobo inými medikamentmi. U pacientov, ktorí majú ochorenie nosa a prínosových dutín, im odporúčame vykonávať laváže nosa. To pôsobí veľmi dobre na sliznice, uvoľňuje nos. Vincentka je vďaka svojmu zloženiu dobre tolerovaná, čo neplatí vždy pri veľmi koncentrovaných roztokoch morských solí.

Doc.MUDr. Jan Vokurka, CSc emeritný prednosta kliniky ORL FN v Hradci Králové
Vincentka je svojím zložením podobná zloženiu vnútrotelových tekutín, to znamená, že je vhodná tým, že je nedráždivá a celkový efekt je veľmi dobrý. Zloženie Vincentky je najlepšie zo všetkých možných roztokov. Vincentka je podobná morskej vode ale, keď si prečítame jej zloženie vidíme, že ide o produkt, ktorý je v prírodnom procese bez umelých zásahov príjemne vybilancovaný.

Viac informácií je na www.vincentka.cz.

About Tlačové správy

Správy a články venované témam, prezentáciám noviniek a agentúrne správy.

Check Also

Akciová ponuka TECH CONTROLLERS na 20% garantované úspory za kúrenie

Nevykurujte atmosféru, ale šetrite náklady a životné prostredie Máte penzión, menší hotel, alebo ste starosta ...