Domov / Zábava / Stolové hry nemusia byť nudné, sú skvelým darčekom pod stromček

Stolové hry nemusia byť nudné, sú skvelým darčekom pod stromček

Že je svet stolových hier dávno zabudnutý? Pre mnohých z nás je to len spleť mnohých kartových hier, Človeče nehnevaj sa a hry s kockami. Svet stolových hier nie je len Scrable a Monopoly, či Aktivity, známe tri americké mimoriadne úspešné stolové hry, ktoré sa často objavujú aj vo filmoch. Európa sama o sebe si dávno vystačila s mnohými vynálezmi v oblasti hier. Tie dokonca zvládajú zabaviť a tešiť naozaj všetky generácie hráčov. Český vynález je Človeče nehnevaj sa, no práve v Čechách toho vzniká ďaleko viac.

Stolové hry a zábava

Šach a dáma

O tejto stolovej hre nemusíme písať zrejme naozaj nič. Nie každý vie pravidlá a pozná funkcie jednotlivých figúrok. Hra má vlastnú filozofiu a vedný odbor, ktorému možno väčšina nerozumie. Ide však o hru, ktorá je absolútne pre všetky generácie bez rozdielu. Zdalo by sa, že najmä pre najstaršie, no nie je to tak.

Monopoly

Výborná hra, o ktorej nemožno povedať nič zlé. Vymyslená je tak dobre, že aj niekoľko ďalších upravených variácií s tematickou úpravou, mali úspech.

Dostihy

Stará klasika, ktorá sa v mnohých domácnostiach nachádza už len v podobe figúriek koní, alebo v podobe zvyškov bankoviek, s ktorými sa dala hra hrať.

Človeče nehnevaj sa

Najslávnejšia stolová hra za čias Československa, ktorá nás dokázala zabaviť na veľmi dlho. Deti, ktoré objavili televízor, možno presedlali, a tie, ktoré sa narodili do čias počítačov a mobilov, k nej možno nikdy nepričuchli, no úspech má dodnes.

Aktivity

Zábavná hra, ktorá si drží svoju popularitu naozaj medzi všetkými generáciami, hlavne medzi mladými. Hra, ktorá vám prikazuje rôzne činnosti a dokáže priniesť zábavu, je zahraničnou produkciou, ale s dobrým prekladom.

Tučniaci na ľade

Mimo papierové podkladové hry poznáme aj plastové hry pre deti a mladších hráčov. Hry od českého výrobcu Mindok zaujmú hlavne deti, pritom ich majú v ponuke viac. Tučniaci na ľade ale patria medzi najznámejšie hry tohto typu u nás.

Hry Honey Combine

Honba za pokladom na opustenom ostrove v hre Isle of Gold. Spájanie jašteríc v hre Reptiles, alebo parádne a zábavné skladanie ohrád s ovcami a vodou v hre Lock the Flock. Prípadne celkom iný level pre pexeso v hre My Burger a ďalšie hry v sérií Honey Combine, pochádzajú z Českej republiky. Celkovo 6 hier má svoje podobné črty, no v skutočnosti je každá iná. 6-uholníky z tvrdého papiera tvoria hracie žetóny s ktorými hráč hrá. Vždy musí očakávať rôznu hrateľnosť. Tiež aj určenie je rôzne, podľa toho, o ktorú hru ide. Niektoré sú určené už hráčom od 3 rokov, iné sú pre starších hráčov. Najmä v prípade hry My Burger ide o mimoriadne úspešnú hru pre deti v predškolskom veku.

About admin

Check Also

Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary

Vychádza neobyčajné slovenské fantasy s názvom Linda a kľúč od Andary. Žiadne čary a čarodejnice, skrátka ľudia, ktorí spájajú moc prírody...