Domov / Lifestyle / Stolička v tvare X nie je žiadna novinka, dizajnov aj teórií vzniku je viac

Stolička v tvare X nie je žiadna novinka, dizajnov aj teórií vzniku je viac

Stolička v tvare X je obľúbeným dizajnovým doplnkom všade tam, kde má mať úlohu odpočinkového krátkodobého sedenia.  Nech sa pokúsite vymyslieť akýkoľvek dizajn drevenej stoličky, nepodarí sa vám vymyslieť žiaden, ktorý by bol rýchlejšie vyrobiteľný, jednoduchí a pevný aj bez lepenia.

Takáto stolička, ako súčasť nábytku pokojne v akejkoľvek miestnosti, vydrží veľa a ak by ste chceli vypátrať jej pôvod, zrejme by sa vám to nepodarilo. Pozostatky takýchto stoličiek sa totiž našli na celom svete a tak je celkom možné, že na takúto konštrukciu prišlo viac národov nezávisle od seba, ale pokojne môže byť pôvod stoličky tak starý, ako prvé dokonalejšie nástroje samotné. Pozrite si zopár takýchto dizajnov.

Dizajnový kúsok, ktorý sa nezakrýva

Takáto stolička nie je komplikovaná na výrobu. Vyžaduje si však pevné drevo a určitú zručnosť. Môže byť bohato gravírovaná, vypaľovaná, alebo len využiť vhodnú lazúru s vyniknutím kresby dreva. Takáto stolička môže byť zväčša solitérom. Pri stole nevynikne. Respektíve ide skôr o odpočinkový typ stoličky na terasu, verandu. K jedálenskému stolu nie je vhodná. Stoly zakrývajú obrusy a môžu zakrývať aj stoličky. Nezdobené X stoličky môžu využiť poťahy, alebo dizajnové čalúnenie.

Stolička v tvare X

Stolička v tvare X
Stolička v tvare X
Stolička v tvare X
Stolička v tvare X
Stolička v tvare X
Stolička v tvare X

inšpirácia galériou na: core77

About admin

Check Also

Severovýchod Slovenska v zime núka wellness, lyžovanie, kultúru, históriu

Severovýchod  Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch celoročne. Hlavná sezóna sa síce sústreďuje na leto, ...