Domov / Novinky / Predaj oleja na zlepšenie sluchu Biostenix sensi oil je internetový podvod

Predaj oleja na zlepšenie sluchu Biostenix sensi oil je internetový podvod

Internet už dlhšie zaplavujú reklamy na falošné jazykové kurzy, ale momentálne je najpočetnejšou reklamou azda tá na zázračný olejček na zlepšenie sluchu. Ak ste hluchí, je celkom jedno, aké sú príčiny vašej hluchoty, či zhoršeného sluchu. Zázračný olejček s názvom BIOSTENIX SENSI OIL sľubuje nereálne zázraky. Pritom neobsahuje nič z toho, čo by malo naozaj zabrať. Neexistuje žiadna skutočná recenzia, len tie, ktoré sú priamo napojené na predaj pochybný a podvodný. Pochybný preto, že neobsahuje žiadne pravdivé informácie. Podvodný preto, že predaj prebieha v rozpore s obchodným zákonom.

Slovenský lekársky portál

Čiže neexistuje uvedený predajca, zodpovednosť, kontakty, reálne všeobecné podmienky, reklamačný poriadok, neexistuje nič. Horšie ako kúpiť kelímok s čiernou vodou od bezdomovca na trhovisku bez stánku za nemalé peniaze, ktorému uveríte drísty o tom, že ide o zázračný liečivý elixír. Rovnako ako jemu, by ste nemali veriť ani stránkam podvodným s ponukou BIOSTENIX SENSI OIL.

Prečo neveriť stránkam, ktoré prípravok predávajú?

 • zneužívajú fakt, že ľudia so zhoršeným zdravím sú menej obozretní a veľmi túžia stav napraviť. Ľahšie investujú aj tí, ktorí im chcú pomôcť, blízky a rodina.
 • stránky sa pokúšajú vyzerať ako zdravotnícky portál. Žiaden zdravotnícky portál ale neexistuje.
 • lekári na stránke nie sú skutoční. Ide len o fotografie stiahnuté z iných stránok.
 • ani zákazník menom Ján Martinský neexistuje. Ide o fotografiu z klubu dôchodcov
 • počasie uvedené na stránke je rovnaký každý deň v roku. Nejde o skutočné počasie. Stránky sa len pokúšajú vyzerať ako portál.
 • žiadna vedecká a lekárska štúdia nepotvrdila účinky olejčeka
 • je nemysliteľné myslieť si, že všetky typy hluchoty a straty sluchu vyrieši neznámy olej bez skutočného výrobcu
 • olej v uchu môže spôsobiť vážne poškodenia sluchu, či „klímy“ vo vnútri ucha. Kým nečistota a maz môžu mať prirodzený pôvod, naliať akýsi olej môže zhoršiť prirodzené prostredie. Olej dostatočne nedostanete naspäť von.
 • čokoľvek naliať do ucha je žiaľ hlúposť. Preto buďte obozretní.
 • predaj prípravku na stránke uvádza meno záruky, že vec funguje. Zárukou je akýsi prof. Jaromír Dubnický, ktorý však neexistuje. Fotografia je z fotobanky a nikto s týmto menom a titulom, či pôsobnosťou nežije a nikdy neexistoval.
 • všetky informácie o tom, že zostáva pár kusov na sklade a že sa zásoby rýchlo míňajú, sú zavádzajúce klamstvá. Po obnovení stránok sa čísla obnovia a opäť klesajú. Zajtra, či o týždeň je stav stále rovnaký. Všetky odpočítavania do konca akcie sú len nátlakovou akciou. Skrátka máte čo dočinenia s krásnym prípadom podvodu, pri ktorom je možné použiť pomenovanie „podvod“.

Upozornenie na záver

Článok upozorňuje pred podvodným predajom prípravku na stránkach: sk.improvehearing.eu/ | predaj prebieha na stránke: yourmarket24.com/421/biostenixse-med/gps/. Stránky sa vydávajú za Slovenský lekársky portál, čím sa pokúšajú vytvoriť dojem renomovaného miesta so skutočnými lekármi, ktorí radia verejnosti. V žiadnom prípade  odporúčame stránke dôverovať. Stránky neprevádzkuje žiaden skutočný lekár a nemajú spoločné s ničím s lekárskym pozadím zo Slovenska. Na tento fakt upozorňuje aj článok na >>> hoax.sk. Ak ste sa stali obeťou podvodu, podajte trestné oznámenie a informujte Slovenskú obchodnú inšpekciu. Prípadne médiá. Po dlhých rokoch práce HOAX.SK sa problémami začala zaoberať aj TV Markíza. Ani títo dvaja bojovníci, jeden dlhoročný a jeden nový. však dosiaľ nemaj úspech v boji proti podvodníkom ako je tento.

About admin

Check Also

Obdarujte príbuzných či seba darčekovou kazetou Vincentka

V závere minulého roka uviedla akciová spoločnosť Vincentka na trh novú darčekovú kazetu Vincentka. Bola to ...