Domov / Praktické / Pracovné odevy si môžete prenajímať. Ušetríte peniaze i starosti

Pracovné odevy si môžete prenajímať. Ušetríte peniaze i starosti

Tlačová správa: Ak začínate podnikať alebo sa vám firma zrazu rýchlejšie rozrastá, nákup pracovných odevov pre všetkých zamestnancov je veľká investícia. Jednotný a bezpečný pracovný odev je pritom dôležitou súčasťou mnohých prevádzok. Takúto situáciu môžete vyriešiť, ak si pracovné odevy prenajmete.

pracovné odevy

O nákup, pranie ani opravy sa nestaráte

Ak sa rozhodnete pre prenájom, všetko začne prvou spoločnou schôdzkou. Popíšete, aké odevy potrebujete, pre aké práce a príležitosti, ako funguje váš pracovný proces a koľko máte zamestnancov. Môžete si tiež želať rôzne špecifiká, ako výšivky, strihy a logá. Prenajímateľ má potom nejaký čas na nákup a prípadnú úpravu odevov.

Celá spolupráca potom funguje tak, že vám vždy do firmy privezú čisté a pripravené oblečenie. Niektorí poskytovatelia ho dopravia až ku skrinkám zamestnancov. Zároveň firma odváža špinavé oblečenie a perie ho v špecializovanej práčovni. Ak sa niektoré oblečenie nejako poškodí, čo nie je pri práci výnimkou, firma ho opraví. V prípade, že je poškodenie príliš veľké, dodá vám nový kus. Zodpovední prenajímatelia potom použité oblečenie ekologicky likvidujú. A všetko sa opakuje, dovoz, odvoz na pranie, dovoz a tak ďalej.

Starostlivosť o odevy tak odpadne vám aj zamestnancom. Nebudete musieť zháňať práčovňu a zamestnanci nebudú musieť zaťažovať svojupráčku doma. Tým pádom sa nemôže stať, aby niekto prišiel do práce v špinavom alebo poškodenom oblečení alebo sa doma pohádal s manželkou, že tie špinavé montérky jednoducho musí dať do ich čistej práčky.Prispeje to isto aj k rodinnej pohode zamestnancov.

Šaty robia človeka

Pracovné oblečenie si môžu prenajímať firmy z rôznych odvetví. Využijú ho stavební robotníci pri práci na lešení i pracovníci tovární. Je nutné v chemickom alebo farmaceutickom priemysle. Aj v potravinárskom priemysle je potrebný rondon pre kuchárov alebo pekárov. Je dôležité aj pre tých, ktorí potrebujú byť vidieť, ako sú napríklad hostesky, organizátori a podobne. To platí aj pre reflexné oblečenie pre pracovníkov na uliciach alebo cestách.

Jednotné oblečenie utvára celkový imidž firmy. Dáva to najavo určitú spolupatričnosť. Do určitej miery môže vyjadrovať aj firemný postoj. Ak si napríklad firma zakladá na pokrokovosti, vsadí na modernejší pracovný odev. Ak niekto chce pôsobiť na prvý pohľad profesionálne, vsádza na biele alebo čierne jednoduché oblečenie.Keď je náplňou práce robiť ľudí veselšími, môžete zvoliť farebné výšivky.

Okrem jednotného vzhľadu je tu ešte jeden aspekt, ktorý je pri pracovnom odeve veľmi dôležitý – bezpečnosť. Pracovné odevy podliehajú rôznym normám a pravidlám. Ak si ich budete kupovať sami, nesmiete si ich zabudnúť ustrážiť. Pokiaľ si ich budete prenajímať, táto starosť je na poskytovateľovi.
Prenájom pracovných odevov je teda jednou z možností, ktorá môže uľahčiť chod celej firmy. O jednu veľkú starosť menej.

About admin

Check Also

Akciová ponuka TECH CONTROLLERS na 20% garantované úspory za kúrenie

Nevykurujte atmosféru, ale šetrite náklady a životné prostredie Máte penzión, menší hotel, alebo ste starosta ...