Domov / Praktické / LED svietidlá do ruky s akumulátorom: malé aj praktickejšie väčšie sú aktuálne

LED svietidlá do ruky s akumulátorom: malé aj praktickejšie väčšie sú aktuálne

Zimné obdobie sa nám spája s mnohými javmi. No väčšinu z nich ovplyvňuje v základe fakt, že dni máme kratšie a noci sú dlhšie. Tma zahalí všetko navôkol oveľa skôr a tak aj rúbanie dreva do krbu, keď večer vyhasína, kontrola pozemku, alebo akákoľvek činnosť vonku si žiada prisvietiť si. Všade, kde si viete natiahnuť predlžovačku, alebo máte svietidlo nainštalované na fasáde, máte riešenie vyriešené. Čo ale v prípade, keď nie je dostatočne dlhá predlžovačka, ba dokonca potrebujete svietiť na miestach, kde vôbec nie je elektrický prúd?

Svietidlo na akumulátor a technológiou LED

V roku 2017 existuje mnoho riešení, ktoré využívajú dve zásadné funkcie. Technológiu LED, ktorá dokáže úsporne, bez vytvárania prílišného zbytočného tepla, svietiť s dobrým výkonom a svietivosťou. Nuž a druhou vlastnosťou je práve fakt, že LED technológia nežerie tak veľa energie, čiže si vystačí s akumulátorom.

Na trhu je tak už niekoľko riešení svietidla, s ktorým sa môžete vydať na cesty, autom do lesa skontrolovať krmelce v rámci zimného prikrmovania, strechu, keď príliš v noci zafučí, alebo pozemok v areáli, ktorý práve strážite. Akumulátorové svietidlá si vyžadujú nabíjanie a následne vykazujú pomerne slušný čas funkcie.

Malé svietidlo do ruky: Svietidlo T6 CREE LED

CREE je dnes pojem pre svietidlá, ktorá používajú výkonnú technológiu. Baterka T6 CREE LED baterka na svietenie dokáže svojho používateľa potešiť hneď niekoľkými zaujímavými funkciami. Má celokovové, presnejšie hliníkové telo. Vyhotovenie je veľmi pevné a dobre sa drží. Vo vnútri ukrýva výkonnú batériu 400 mAh. jej svetlo s výkonom až 800 lm má dosah 500 metrov.

Baterka LED CREE Extol Light

foto: model baterky Svietidlo T6 CREE LED, extrémna svietivosť 800lm, extol.sk

Tak to uvádza výrobca, no v reáli to naozaj môže byť pravda, keďže reálne testy ľudí v teréne ukázali, že sila jednej malej baterky v rukách dokáže svetlom siahnuť naozaj veľmi ďaleko. Hodí sa to napríklad pri potulkách lesom, na lúkach, v rovinách, či na vodnej hladine, kde dosah batérie môže zohrať kľúčovú úlohu pri hľadaní niečoho na brehoch.

T6 CREE LED vyrába Extol a uvádza ho pod kódovým označením 43124. Mimo svoje vlastnosti svietenia má aj vlastnosť nabíjania USB zariadení ako sú mobily, ttablety a fotoaparáty. Má v sebe dostatok energie na to, aby mohla plniť aj funkciu záložnej dobíjacej batérie pre smart zariadenia.

LED svietidlo na spôsob „halogénu“ – Extol Light 43125

Halogénové svietidlá majú svoj úspech na stavbách, ako svietidlá na fasádach domov s pohybovým senzorom, ale aj v rôznych areáloch. Je to pre ich výkon a spoľahlivosť. Aj do tohto segmentu svietidiel sa však dostávajú LED technológie. Už nejaký čas tak badať, že LED nahradzuje menej úsporné halogénové lampy a žiarovky, ktorých výmena môže zabrať čas a pre menej odvážnych k tomu napríklad vôbec nemusí dôjsť.  LED „halogénové“ svietidlá už dnes teda nie sú ničím novým. Využívajú podobný dizajn, dajú sa rovnako tak napojiť na pohybové senzory, ktoré prakticky len aktivujú, alebo deaktivujú prívod elektrickej energie.

Svietidlo 20W 1400 lm Extol Light

foto: model Extol Light 43125, extol.sk

Zaujímavý je príklad Extol Light LED svietidlo s výkonom 20 W a 1400 lm, ktoré nesie kódové označenie 43125. Predajcovia ho uvádzajú ako nabíjateľné svietidlo, pretože jednoducho nabijete jeho batériu a následne vám slúži bez prívodných káblov. Tento článok mal byť od základu práve o riešeniach bez prívodných káblov a s LED technológiou. Nie je tomu inak ani v prípade tohto svietidla, ktoré má pevné telo, zaujímavú konštrukciu so stojanom a možnosťami státia, či zachytenia. Jeho súčasťou v balení je nabíjačka klasická do siete, ale aj nabíjačka do auta. Stáva sa tak spoločníkom napríklad do auta, kde nájde uplatnenie povedzme pre záchranárov, pre odťahovú službu, pokiaľ musí svietiť aj inam, ako dosiahnu ich vlastné reflektory na aute. Využiť ho však môže ktokoľvek, čo buď nabíja priamo v aute, alebo vyráža od auta počas večera, alebo noci napríklad do horskej oblasti, či na polia skontrolovať čokoľvek. Reflektor má na spodnej časti tlačidlo, respektíve prepínač na plný výkon, alebo polovičný s 10 W a 700 lm. Nabíjate v ňom vlastnú batériu 11,1 V Li-on 4400 mAh.

Konštrukčne je to zaujímavý kúsok najmä pre praktickosť a odolnosť. Tlačidlo je chránené proti vlhkosti gumenou pokrývkou a aj port pre nabíjanie má kryt. Kľúčové môže byť, že nemá veľké rozmery, má slušnú svietivosť, ktorá umožní pracovať v osvetlenom priestore.

About admin

Check Also

Akciová ponuka TECH CONTROLLERS na 20% garantované úspory za kúrenie

Nevykurujte atmosféru, ale šetrite náklady a životné prostredie Máte penzión, menší hotel, alebo ste starosta ...