Domov / Literatúra / Kniha Filmové miesta prezrádza zákulisie filmu a filmové lokality

Kniha Filmové miesta prezrádza zákulisie filmu a filmové lokality

Do predaja sa dostáva knižná novinka s názvom Filmové miesta. Tak ako názov napovedá, prinesie nám pohľad na miesta a mestá, v ktorých sa nakrúcali rôzne filmy. Výber filmov sa týka Slovenska a tak sa dočítame práve detaily o tom, ako niektoré filmy a seriály vznikali. Autor sa naozaj vyhral. Výsledkom je kombinácia množstva fotografií miest a scén z filmov s informáciami o miestach, kde sa ktoré scény nakrúcali.

Filmové miesta knižka

Filmové zaujímavosti v knihe

Do knihy je zahrnutých veľa zaujímavostí. Čitateľ si môže prečítať, ako film vzniká, čo je nutné na scéne, ako si filmári vyberajú lokality, alebo kto tieto lokality pripravuje do podoby, v akej sa objavia na filmovom plátne. Hlavným obsahom knihy je ale množstvo miest, ako sú hrady a zámky, mestá, dedinky, ulice a rôzne miesta pri riekach či v horách. Toto všetko môžu filmári použiť a nakrúcať filmy, scénky do videoklipov, ako aj seriálové scény.

Knižka tak bude zaujímať všetkých, ktorí sa zaraďujú medzi televíznych divákov a návštevníkov kín a cestovateľov zároveň. Je tiež plná zaujímavostí o tom, ako prebiehalo nakrúcanie, kde, alebo čo sa od nakrúcania zmenilo. Zaujímavé je ale reálne všetko. Každá stránka nesie v sebe veľa zaujímavého a zábavného čítania. Na trh knižku prináša vydavateľstvo Dajama, ktoré je nám veľmi dobre známe ako vydavateľstvo kníh, ktorými sú vybavené informačné kancelárie, hrady a zámky a rôzne pokladne na slovenských atrakciách. Ich knihy sú súčasťou knižníc a ponúk každého predajcu online a mnohých kamenných. Venujú sa Slovensku.  Preto aj Filmové miesta, ako súčasť novej knižnej edície Krásy Slovenska, sú zamerané len na Slovensko.

Čo sa v knihe Filmové miesta určite dozviete?

  • zákulisie o tom, ako prebieha príprava scény a stavby kulís
  • kto, kde, s kým, kedy vo filmovom svete a na Slovensku
  • ako vzniká filmová scéna, čo sú to kulisy, rekvizity, a pochopenie, zeleného plátna.
  • postupne od Bratislavy prechádza ďalej a ďalej cez národné parky, hrady, zámky, obce a dediny, konkrétne miesta na Slovensku.
  • uvádza filmy, ktoré lokality využívali.
  • dá sa tak cestovať po stopách rôznych filmov a vidieť, aké miesta sa v ňom objavili.
  • je skvelou inšpiráciou na vlastný cestovateľský itinerár
  • spoznáte zákulisie nakrúcania takých filmov ako Za nepriateľskou líniou, Obchod na korze, Učiteľka, Red Blook Sky, Drakula, Piliere Zeme, Lev v zime, Kull dobyvateľ, seriál Marco Polo a ešte mnoho iných.
  • knižka nevynecháva klasickú čiernobielu filmovú tvorbu, ani nové filmy
  • články na internete smerujú na webovú stránku www.filmovemiesta.sk

About admin

Check Also

Na dokončenie Berzewiczovej vyhliadkovej veže vyhlasujú zbierku

V blízkosti Bardejovských Kúpeľov od tohtoročnej jari realizujú vyhliadkovú vežu na vrchu Stebnícka Magura, v ...