Domov / Lifestyle / TOP 5 spôsobov ako a kde sa dá kúpiť hena (na pokožku)

TOP 5 spôsobov ako a kde sa dá kúpiť hena (na pokožku)

Hena (alebo tiež henna) je obľúbeným farbivom používaným na skrášlenie pokožky v islamských krajinách a tiež v indických štátoch a širšom okolí. Viaže sa často na slávnostné zdobenie žien, napríklad pri ich svadbe. Je akousi náhradou za honosné čipkované rukávy a šperky. Je jedným z kultúrnych prvkov, ktoré sa považujú aj za zážitky a lákajú aj našincov. Ide o vizuálne skrášlenie bez trvalých následkov. V prípade, ak sa ňou pokožka farbí za čerstva, vyzerá veľmi pekne a jej výrazná silno tmavo hnedá farba postupne bledne, až sa stratí. S henou je preto nutné narábať opatrne a precízne. Na kreslenie ňou sa používajú špeciálne perá alebo dávkovacie slamky.

Hena farbivo tetovanie

Poznáme veľmi časté čierne heny, ale v súčasnosti sú známe aj zelené, rôzne odtiene svetlých hnedých a biela. Aplikácia heny nie je pre netrpezlivých a určite nie pre amatérov. Dokonca nachádza využitie pri výrobe farieb na vlasy. Farba na vlasy z heny je v ponukách rôznych obchodov na Slovensku. Vzhľadom na jej rozšírenie v arabských krajinách a menej v našom okolí, pripravili sme prehľad piatich spôsobov, ako sa k hene dostanete. Niekde ľahšie, inokedy ťažšie.

Hena farbivo tetovanie

Online predajne na Slovensku

Prvým spôsobom je ten najjednoduchší. Hena sa dá získať bežným nákupom na Slovensku v online obchode so sídlom taktiež na Slovensku. Ide  produkt, ktorý sa bežne dováža. Pozor na neoverené obchody, keďže sa u nás už objavila hena, ktorá spôsobovala vážne alergické reakcie.

Kamenné predajne s kozmetikou

Každý slušný obchod vám bude rád reagovať a nájde u svojich dodávateľov aj sortiment s henou. Mnoho distribútorov takúto ponuku má, no malé prevádzky pre nízky dopyt nemusia konkrétny sortiment objednávať, ponúkať, alebo ponúkať.

Tetovacie štúdiá

Ak máte kontakt na klasické tetovacie štúdio, nejedno z nich nemá dodávateľa výhradne len na tetovacie farbivá a techniku. Vždy sa tam dokáže nájsť kontakt na dodávateľa, alebo priamo u toho svojho vám dokážu vyhovieť s dodaním hena farbív. Vrecúška s hena práškom si už len pripravíte podľa návodu a farbivo je pripravené. Niektoré tetovcie štúdiá boli svojho času pre niektoré Slovenky jediné miesta, cez ktoré v prípade potreby vedeli henu získať. No tie najlepšie dva spôsoby sú až tie posledné dva.

Spolupráca dovolenkárov

Pokiaľ viete o niekom, kto odchádza na dovolenku do arabských krajín, dostať sa môžete k hene oveľa ľahšie a za menšie peniaze, ako v prípade nákupu u nás. Na henu neplatia žiadne osobitné predpisy, nepatrí medzi nebezpečné látky. Je tiež bežným suvenírom, ktorý si berú napríklad z Tuniska. Povedať priateľom, rodine či susedom, že sa majú v takzvaných klasických supermarketoch, alebo na trhoviskách pozerať aj po hene, je jeden spôsob. Ten posledný je skrátka aj tak najistejší.

Zásoby na dovolenke

Vášnivý umelec, či vášnivá umelkyňa, ktorá túži po kresliarskom štúdiu pracujúcom s henou, asi sama zvolí neraz cestu vlastného nákupu. Na dovolenke, ktorá je zámerne zvolená v arabských krajinách si môže namieste otestovať kvalitu a vlastnosti heny a nakúpiť jej viac aj do zásoby. Pozor, stále však je nutné myslieť na to, že by malo ísť o obvyklé množstvo. Priveľa balení môže vzbudiť pozornosť, o ktorú nebudete stáť.

Je však bežným sortimentom v Tunisku v miestnych supermarketoch s väčšou ponukou, v obchodoch so suvenírmi, veľkých predajniach s kozmetikou. V Egypte sa taktiež dá dostať k hene. Alžírsko, alebo Líbya ju má ako bežný sortiment, prípadne ňou v regiónoch zásobujú miestni výrobcovia a distribútori. Je dobré sa informovať miestneho sprievodcu, obchodníkov a nakupovať s ohľadom na vlastnú bezpečnosť. Za henou sa chodí aj do Maroka. Tam bežne aj na ulici v rôznych historických mestách krajiny, ponúkajú hena tetovania za pár dolárov či eur.  Miestny dizajn sa považuje tiež za jeden z najkrajších spolu s tým, ktorý sa používa vo vzdialenej Indii počas svadieb.

About admin

Check Also

Severovýchod Slovenska v zime núka wellness, lyžovanie, kultúru, históriu

Severovýchod  Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch celoročne. Hlavná sezóna sa síce sústreďuje na leto, ...